HP Latex R Series

Drukarki HP Latex serii R to technologia druku na sztywnych podłożach, która będzie dostępna w trzecim kwartale 2018 roku. Premierowy pokaz urządzenia odbędzie się na targach FESPA w Berlinie. Technologia oprócz produkcji aplikacji na podłożach sztywnych umożliwia także druk z użyciem białego, wysokiej jakości atramentu HP White Latex Ink. Jego zaletą jest „prawdziwy biały” błyszczący odcień, który jest niezwykle trwały i nie żółknie wraz z upływem czasu.

HP Latex Seria R to pierwsza hybrydowa technologia oparta o sprawdzone tusze HP Latex III generacji. Urządzenia oferują użytkownikom nie tylko druk z roli na rolę, ale także na podłożach płaskich (sztywnych). Za niezwykle przełomowe uważa się wprowadzenie białego tuszu lateksowego. Jest to niewątpliwie milowy krok w branży.

Dlaczego tusz biały to taki przełom? Stosunkowo duże i ciężkie cząstki białego tuszu niosą za sobą wiele ograniczeń technologicznych takich jak zatykanie się głowic czy oddzielająca się na dnie zbiornika nieprzezroczysta mieszanina. Poprzez inwestycję w przełomowe technologie chemiczne i inżynieryjne naukowcom HP udało się rozwiązać ten problem raz na zawsze. HP Latex White Ink posiada rewolucyjny system zapewniający recyrkulację tuszu na poziomie doprowadzania jak i samych głowic. Dzięki zastosowaniu tej technologii udało się uniknąć osiadania zawieszonych cząstek stałych i segmentacji atramentu. System przechowywania bezustannie miesza tusz dbając o utrzymanie jego stałej, wysokiej jakości.

Technologia HP Latex R jest pierwszym rozwiązaniem na rynku, która umożliwia uzyskanie całkowicie pozbawionych zapachów wydruków – zarówno na podłożach elastycznych jak i sztywnych. To wszystko dzięki zastosowaniu ekologicznych atramentów. Inwestycja w tego typu urządzenie to dla drukarni niewątpliwie szansa na dalszy rozwój. Dzięki niej będzie możliwe zaoferowanie nowych produktów i wejście na niedostępne do tej pory rynki.

Urządzenia z rodziny HP Latex Series R to przede wszystkim niezrównana jakość druku z użyciem sztywnych mediów tj. pianki, PCV spienione, aluminium, tektura, drewno, tworzywa sztuczne czy szkło. W odróżnieniu od technologii druku UV, HP Latex R nie tworzy grubej warstwy nadruku, która wymaga sporej ilości czasu do wyschnięcia. Uzyskany zadruk jest niezwykle trwały i utrzymuje się przez bardzo długi czas. Dodatkową zaletą tych urządzeń jest fakt, że uzyskane aplikacje są ekologiczne, bezwonne i mogą być drukowane z użyciem białego tuszu.

Zobacz także: