Firma:
Clevair – Figury dmuchane
ul. Świeradowska 47
02-662 Warszawa
www.clevair.pl

Wyzwanie:
Poszukiwaliśmy drukarki, która spełni oczekiwania w zakresie wytrzymałości i jakości, w druku mediów wykorzystywanych do tworzenia dmuchanych figur, takich jak: bramy, balony reklamowe czy figury niestandardowe, np. atrapy produktów czy budynków wykonane w skali.

Rozwiązanie:
Wizyta w HP Demo w Błoniu w firmie INTEGART oraz testy materiałów potwierdziły nasze oczekiwania. Podjęliśmy decyzję o zakupie drukarki HP Latex 370.

„W codziennej pracy stawiamy na wykonanie projektów w pełni dopasowanych do potrzeb naszych klientów.”

W prezentowanym filmie Maciej Bazyl z firmy CLEVAIR opowiada o stosowanej technologii HP Latex. Pierwsze spotkanie firmy z technologią miało miejsce podczas targów RemaDays w 2015 roku. CLEVAIR poszukiwał wtedy drukarki, która spełni oczekiwania odnośnie drukowania na wymagających tkaninach banerowych powlekanych i laminowanych stosowanych do produkcji oferowanych przez nich produktów. Firma specjalizuje się w realizacji wielkogabarytowych figur dmuchanych, takich jak: bramy, balony reklamowe czy figury niestandardowe: np. atrapy produktów czy budynków wykonane w skali (nawet tak skomplikowanych brył jak pokazany w filmie Budynku Sejmu RP). Nowa technologia pozwoliła im rozwinąć swój biznes głownie poprzez możliwości realizowania nieszablonowych, wielokolorowych, drukowanych cyfrowo projektów 3D.

Maciej Bazyl opowiada na temat przebiegu procesu produkcyjnego, który rozpoczyna się od stworzenia projektu przez grafika komputerowego. Następnie gotowe tekstury przenoszone na modele do wykroju. Tak powstałe elementy przesyłane są następnie na drukarkę HP Latex 370. W ostatnich etapach następuje ich wycinanie oraz zszywanie.

Wszechstronność technologii HP LATEX

Przykładem zastosowania HP Latex, które pokazujemy w filmie było, wykonanie kota Garfida dla drużyny koszykówki oraz wyprodukowanie modelu drukarki dmuchanej w skali 200%. Figura dmuchana została przygotowana dla naszej firmy na targi RemaDays 2016 jako nietypowy eksponat reklamowy. Gotowy produkt miał 3,5 metra wysokości i aż 8 metrów długości.

Jakość i wszechstronność

„Dzięki HP Latex jesteśmy w stanie osiągnąć doskonałe odwzorowanie kolorów” – Mówi Maciej Bazyl. To co zostanie zaprojektowane przez grafików łatwo jest przełożyć na figurę. Zadruk jest wytrzymały na warunki atmosferyczne (wysokie i niskie temperatury oraz intensywne promieniowanie UV). Dodatkowym atutem jest elastyczność wydruku, która nie jest bez znaczenia przy produkcji figur dmuchanych. Gotowy wydruk nie kruszy się i nie odpada podczas eksploatacji.

Rekomendacja

Technologia HP Latex jest w pełni ekologiczna i doskonale wpisuje się w nurt społecznej odpowiedzialności biznesu, który jest obecnie istotny dla wielu firm.

Tomasz Melzacki – Integart: „Firma CLEVAIR postawiła nam duże wyzwanie w postaci zadruku niestandardowych materiałów. Wraz z naszymi technikami udowodniliśmy, że technologia HP Latex jest w stanie sprostać nieszablonowym aplikacjom.”