Firma:
ZENIT Producent Reklam
ul. Czatkowska 5A
83-110 Tczew
Polska / POLAND
www.zenitreklamy.pl

Wyzwanie:
Stawiamy na nową technologię HP LATEX. Wierzymy w rozwój naszej firmy dzięki nowym możliwościom. Efektywność, obniżenie kosztów produkcji oraz niezawodna trwałość wydruków HP Latex skłoniły nas do wprowadzenia zmian.

Rozwiązanie:
Wizyta w HP Demo w Błoniu w firmie INTEGART potwierdziła nasze oczekiwania. Podjęliśmy decyzję o zakupie drukarki HP Latex 360 oraz UV HP Fb500.

Sukcesy:
Nowe rynki zbytu, nowi Klienci, większa paleta mediów do druku, dzięki którym dajemy naszym Klientom produkt bezpieczny i przyjazny dla środowiska.

"Rok 1998 - jeden komputer i niewielka siedziba. Rok 2014 - hala produkcyjna, nowe technologie i nowe wyzwania."

Nasza przygoda rozpoczęła się pod koniec 1998 roku – właśnie wtedy, wraz z Tomaszem Posorskim, który jest genialnym plastykiem, podjęliśmy decyzję o założeniu firmy ZENIT. Nie potrafiłem „rysować”, lecz posiadałem wiedzę techniczną, dzięki której uzupełnialiśmy się wzajemnie – mówi Krzysztof Woźnica, właściciel firmy ZENIT.

„Realizowałem swoje marzenia i stawiałem sobie coraz śmielsze cele. Lata mijały, a firma się rozrastała, w końcu zaczęło brakować miejsca na kolejny park maszynowy. Dzięki rosnącej grupie Klientów, którzy nam zaufali, zaczęliśmy pozyskiwać coraz większe zlecenia. Udało nam się nawiązać współpracę m.in. z firmami Indasa, Dovista, Saturn,Tikkurila.
Do firmowej ekipy dołączył mój syn Mateusz, dzięki któremu firma ewoluowała. Jego nowoczesne spojrzenie na świat sprawiło, że w 2009 roku rozpoczęliśmy sprzedaż internetową. Przełomowym momentem była decyzja o budowie nowej siedziby – namówił mnie do tego między innymi mój syn. Jego fenomenalne, a zarazem ryzykowne plany – z racji tego, iż była to ogromna inwestycja finansowa – sprawiły, że w 2011 roku zakupiliśmy działkę i rozpoczęliśmy budowę siedziby wraz z halą produkcyjną. Jeszcze w tym samym roku udało nam się przenieść firmę i ruszyć do przodu z nową siłą. Zdwuosobowej firmy rozrośliśmy sie do 25 osobowej załogi”.

Nowa technologia HP LATEX

„Zdobyte doświadczenie w połączeniu z możliwościami, jakie posiada firma ZENIT, pozwalają nam na kompleksową realizację powierzonych zleceń począwszy od pomysłu, poprzez projekt, konsultację i doradztwo, a skończywszy na dostarczeniu czy montażu gotowych produktów. Rozbudowany park maszynowy pozwala nam na swobodną realizację wszelkich prac. Mocną stroną firmy jest jakość i terminowość. Swoje zlecenia realizujemy na terenie całej Europy, a od 35 do 45% obrotu firmy stanowi export”.

Po inwestycji w drukarkę HP Latex 360 III generacji marka ZENIT na rynku będzie stale rosnąć – firma podjęła trafne decyzje. Zakupiła dodatkowo drukarkę UV firmy HP która, niebawem zainstalowana, pozwoli realizować druk na powierzchniach twardych.

Jakość i uniwersalność

„Nowa drukarka lateksowa, którą zainstalowaliśmy, pozwoli nam cieszyć się efektywnością wydruków oraz ich niezawodną trwałością w relacji do kosztów drukowania. Wykonane na niej wydruki są gotowe do natychmiastowej aplikacji lub laminowania. Rozszerzona gama mediów, na których będziemy mogli drukować, również tych przeznaczonych do dekoracji wnętrz, z pewnością spotka się z zainteresowaniem obecnych oraz nowych Klientów. Co więcej – dzięki tej technologii możemy dać naszym Klientom produkt bezpieczny dla środowiska”.

Rekomendacja

„Praca z nowymi drukarkami III generacji jest prosta: urządzenie jest bezobsługowe, a przy dłuższej bezczynności nie występuje efekt zasychania tuszy w głowicach. Bezpośrednio przed drukiem dla każdego założonego materiału możemy wykonać profil ICC. Drukując w 6 pasach bez lightów możemy uzyskać 23 m2 wydruku w bardzo dobrej jakości na godzinę. Wszystko zależy od naszych potrzeb”.
„Widzimy, że HP Latex jest najszybciej rozwijającą się technologią na rynku LFP. Współpracujemy z firmą Integart, ponieważ jest pionierem tej technologii oraz sprawdzonym i rzetelnym dostawcą materiałów eksploatacyjnych i mediów do druku cyfrowego”.

„Z HP Latex dostrzegamy nowe możliwości dla siebie, stawiamy na rozwój naszej firmy i widzimy duże korzyści dla naszych Klientów”.