Trendy w dekoracji wnętrz

W ostatnich latach doszło do dużej zmiany na rynku aranżacji wnętrz. Chęć dekoracji pomieszczeń, w których żyjemy lub pracujemy sprawia, że coraz większą uwagę zwracamy na walory estetyczne tych miejsc. Sprzedawcy chcąc sprostać dużemu i stale zwiększającemu się zapotrzebowaniu zapełnili półki sklepowe masą towarów dedykowanych dekoracjom wnętrz. Czasem jednak doprowadza to do sytuacji, w której wiele pomieszczeń wygląda bardzo podobnie. Unikalność oraz indywidualnie zaprojektowane elementy aranżacji wnętrz to cechy, których klienci szukają najczęściej. W tym kierunku podążają także producenci, którzy chcą utrzymać się na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

W tę ideę doskonale wpisują się drukarki lateksowe firmy HP, które oferują technologię dedykowaną dla tej branży: drukującą w wysokiej rozdzielczości, idealnie odwzorowującą kolory, odporną na uszkodzenia mechaniczne a przede wszystkim ekologiczną, czyli taką, którą można stosować w pomieszczeniach, w których przebywamy na co dzień, ogólnodostępnych, komercyjnych. Technologia HP Latex spełnia wysokie standardy zdrowotne co potwierdzone zostało licznymi certyfikatami.

Dziś już nie tylko unikalny projekt jest istotny dla użytkowników, ale także materiał, na bazie którego powstaje aplikacja. Zwykły gładki papier jest zbyt powszechny, aby nadać wnętrzu atrakcyjny wygląd. Dostrzegli to producenci mediów do druku wielkoformatowego, którzy oferują coraz więcej materiałów. Wielkim plusem technologii HP Latex jest to, że zdecydowana większość mediów na rynku nadaje się do zadruku drukarkami lateksowymi HP. Jednocześnie oznacza to, że istnieje potężna różnorodność, którą możemy przenieść do pomieszczeń nadając im jeszcze bardziej atrakcyjny i unikalny wygląd.

Wielu architektów wnętrz, chcąc zadbać o swoich klientów, wprowadza do swojej oferty aplikacje stworzone przy użyciu technologii HP Latex. Wielu z nich po latach outsourcingu druku zdecydowała się na zakup własnych urządzeń. Jest to możliwe, gdyż segment maszyn z serii 300 oraz 500 jest idealny dla kieszeni większości projektantów a jednocześnie przyczynia się do poszerzenia oferty, przyspiesza czas realizacji i przede wszystkim poprawia rentowność firm. Zwrot inwestycji w tą technologię jest relatywnie szybki. Do zalet należy zaliczyć także fakt, że po kilku godzinach szkolenia można rozpocząć drukowanie. Zatem nie tylko inwestycja finansowa jest stosunkowo niewielka, ale także czas potrzebny na wdrożenie funkcjonowania drukarki.

Znakomitym przykładem wykorzystania technologii HP Latex w dekoracji wnętrz jest postać Karim Rashida z Nowego Jorku, który zdecydował się na zastosowanie tych urządzeń. Oprócz najpopularniejszych tapet ściennych artysta tworzy także dywany, zasłony, firany, maty kąpielowe, szlafroki i inne elementy architektury wnętrz, które nadają unikalny charakter projektowanym wnętrzom. Karim Rashid określa dzisiejsze trendy w dekoracji wnętrz wskazujące na większe użycie kolorów, większą liczbę drobnych wzorów (tekstur) i mniejszych elementów dekoracyjnych. W dniu dzisiejszym dywany, firany, tapicerka i tapety są pełne kolorów, wzorów, ornamentów i wszystko wskazuje na to, że ten trend utrzyma się jeszcze długo. Zatem możemy stwierdzić, że technologia HP Latex wpisuje się na stałe w branżę reklamową i realizacje w obszarze dekoracji wnętrz.